Doç. Dr. Andaç Aykan

Doç. Dr. Andaç Aykan hakkındaki bilgilere aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Doç. Dr. Andaç Aykan Kimdir

1979 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Edirne-Keşan’da tamamladıktan sonra, 1993-1997 yılları arasında Lise öğrenimini İstanbul’da bitirdi.
1997 ile 2003 yılları arasında GATA Tıp Fakültesinde tıp eğitimini tamamladıktan sonra 3 yıl süre ile pratisyen hekim olarak çalıştı. 2006-2011 yılları arasında Ankara GATA Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında ihtisas eğitimini tamamlayarak, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı oldu.
2011 yılında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Yeterlik Belgesi’ni aldı.
2011 yılında Türk Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen ulusal yarışmada “Yağ Dokusu ve Kök Hücreler” konusunda gerçekleştirdiği çalışma ile İkincilik ödülünü kazandı.
2015 yılında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği Uzman Araştırma yarışmasında Deneysel dalda Birincilik ödülünü almaya hak kazandı.
2011 ve 2016 yılları arasında Ankara GATA Plastik Cerrahi Kliniğinde ve 2016 ile 2017 yıllarında Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman doktor olarak görev yaptı.
Uluslararası ve ulusal düzeyde birçok çalışma ve araştırma yaparak eserler yayımladı. Farklı akademik kitaplarda bölüm yazarlıkları, kitap çevirileri yaptı. Branşı ile ilişkili akademik 7 Kitap Bölüm yazarlığı, 27 Kitap Bölüm çevirmenliği bulunmaktadır.
Estetik ve Plastik cerrahi alanında bilimsel toplantılarda davetli konuşmacı olarak konuşmalar gerçekleştirdi, eğitici olarak görev aldı. 2017 yılında Doçent doktor unvanını kazandı.
Uzmanlık alanları ile ilişkili birçok TV ve Radyo programına konuk olarak katılmakta ve gazete, dergi ve basın yayın organlarında makaleler yazmaktadır.
Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD), Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD), Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği (RMCD), Dudak Damak Yarıkları Derneği (DDYD), Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi derneği gibi önemli derneklerin üyesidir. Bu derneklerin eğitim ve öğretim faaliyetlerinde görev almaktadır.
Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır
2017’den beri Yeditepe Üniversitesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmakta, Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde muayene, uygulama ve ameliyatlarını gerçekleştirmektedir.
Başlıca uzmanlık alanları;
• Estetik Yüz Cerrahisi (Rinoplasti, Yüz ve Boyun Germe, Göz Kapağı Estetiği)
• Estetik Meme Cerrahisi
• Vücut Şekillendirme (VASER Liposuction, Karın, Bacak ve Kol Estetiği)
• Rekonstrüktif Mikrocerrahi (Meme Rekonstrüksiyonu, Cilt Kanseri Tedavisi, Kulak Rekonstrüksiyonu ve Skar Revizyonu)
• Maksillofasiyal Cerrahi ‘dir.

Doç. Dr. Andaç Aykan Hakkında

Doktorumuzun tedavi ettiği hastalıklar ;

 • Yüz Estetiği
 • Burun eğriliği
 • Meme Protezi
 • Abdominoplasti
 • Bölgesel Yağlanma
 • Meme Küçültme
 • Kepçe Kulak Sorunu
 • Jinekomasti
 • Cilt Kesisi
 • Deri Kanseri
 • Yüz Kırışıklıkları
 • Göz Altı Morlukları

Doç. Dr. Andaç Aykan İletişim

Koşuyolu Mahallesi Koşuyolu Caddesi No:168, Kadıköy

Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi

 0532100 9074

Doç. Dr. Andaç Aykan Yorumlar

Demet Y. : Merhaba üst göz kapağı düşüklüğü için Andaç beye başvurdum. Ameliyatın başından sonuna gösterdiği ilgi ve özen tartışılmaz. Mesleğini ciddiye alan, hasta iletişimi çok iyi bir hekim.
Herşey için teşekkürler

Özge A. : Öncelikle güler yüzü ve ilgisiyle kalbimi kazanan Andaç hocama ve ekibine teşekkür ederim. Ameliyat ve ameliyat sonrası sürecimi ağrısız tamponsuz çok rahat geçirdim. Gerçekten istediğim gibi doğal bir burnu bana hatıra bıraktı 🙂 iyi ki sizinle bu yola devam etmişim hocam başarılarınız daim olsun

Neriman R. : Merhaba
Ameliyata karar verdiğimde doktorumuzdan randevu alıp gittik İlk görüşmemizde andaç bey bana son derece güven verdim tereddütlerim vardı bunların hepsini konuşmalarıyla ve yaklaşımıyla tamamiyle giderdi Bu güven bana ameliyat kararını vermeme etkili oldu kısa sürede göğüs küçültme ameliyatımı gerçekleştirdi Başta andaç bey olmak üzere kezban hemşire ve Esra hanım son derece ilgili bilgili ve ameliyat sonrası yaklaşımlarıyla beni çok mutlu ettiler evet hepsine çok çok teşekkür ediyorum orada güveneceğim bir ekip olduğunu bilmenin rahatlığı içersindeyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir