Doç. Dr. Levent Köstem

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olan Doç. Dr. Levent KÖSTEM 1955 yılında İzmir’in Buca ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Daha sonra ilkokul öğrenimini Buca 2021 İlköğretim okulunda okudu. Buca ortaokulunu bitirdikten sonra 1972 yılında Atatürk lisesine yazıldı. Burada başarılı geçen bir mezuniyetin arından 1978 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini yine başarılı bir şekilde tamamladı. 1982 senesinde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olmuştur. 1990 yılında dışarıdan aldığı eğitimlerle Ortopedi ve Travmatoloji dallarında doçentlik unvanını almaya hak kazandı. Günümüzde serbest hekim olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Halk arasında ülkenin en iyi ortopedi uzmanlarından biri olarak bilinen Doç. Dr. Levent KÖSTEM, spor hekimliği alanında oldukça fazla tanınan önemli doktorlarımızdan biridir. 37 yıllık hekimlik deneyimi bulunan KÖSTEM, 1982 ve 1984 yılları arası askerlik görevini tamamlamıştır.

Askerlik görevi sonrasında 1984 yılında mecburi doktorlu hizmetini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalında tamamladı. Daha sonra 1987 yılında İzmir Buca SSK hastanesinde uzman olarak görevine devam etti. Ayrıca İzmir Tabip Odası yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır. 1990 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesinde çalışan KÖSTEM, aynı yıl içinde doçentlik unvanını almıştır.

1991 ve 1992 yıllarında İzmir Büyükşehir Belediyesi Hastanesinde başhekimlik yaptı. 1991 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi hastanesinde Sporcu Sağlık Merkezini kurdu. Türkiye’nin ilk artoskopik cerrahi merkezinin kurucusudur. 1992 yılında Ege Sağlık Vakfı Kurucu üyesi olan KÖSTEM, Daha sonraki yıllarda 2 yıl kadar bu vakfın başkanı olarak çalışmalarına devam etti.

1993 senesinden bu yana serbest hekim olarak çalışmalarına devam eden KÖSEM, yıllar geçtikçe yurtdışından diz, omuz ve protez cerrahisi, artroskopik cerrahisi alanlarında eğitimler almıştır. 2013 yılında eşi ve çocuklarıyla birlikte Köstem Kültür Eğitim ve Müzecilik Vakfını kurdu ve bu vakfın başkanı olarak görevine devam ediyor.

 

Baktığı Hastalıklar;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir