Doç. Dr. Muhittin Emre Altunrende

Prof. Dr. Muhittin Emre Altunrende hakkındaki bilgilere aşağıdaki yazımızdan ulaşabilir eğer isterseniz sizde yorum yaparak diğer hastalarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Özgeçmişi

Doç. Dr. Muhittin Emre Altunrende şu an Liv Hospital İstanbul Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde görev yapmaktadır.

Doktor olma yolculuğuna İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başlamıştır. Mezuniyetinin ardından uzmanlığını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde gerçekleştirmiştir.

Çalıştığı Hastaneler

Uzmanlık eğitiminin ardından sırasıyla Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Osmaniye Devlet Hastanesi, Bolu Devlet Hastanesi, Özel Taksim Alman Hastanesi, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde çalışmıştır. Günümüzde ise halen Liv Hospital İstanbul Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde çalışmaktadır.

Tedavisini Gerçekleştirdiği Hastalıklar

Doç. Dr. Muhittin Emre Altunrende’nin hastalık ilgi alanı Fonksiyonel Nöroşirürji (Derin Beyin Stimulasyonu, Parkinson), Spinal dejeneratif hastalıklar, beyin ve Spinal tümörlerdir…


Üye Olduğu Yerler

Doç. Dr. Muhittin Emre Altunrende Türk Nöroşirürji Derneği’ne ve
Türk Tabipler Birliği’ne üyedir.

Araştırmaları

2007-Taze kuzu kadavrasında orbita ve optik sinire yönelik mikronöroşirürji laboratuvar eğitim modeli geliştirilmesi,

Astaksantinin Primer Kortikal Nöronlarda NMDA alt üniteleri ve MRNA ekspresyon seviyelerine etkisi.

Yayınları

Doç. Dr. Muhittin Emre Altunrende’nin uluslararası dergilerde 18 makalesi, uluslararası kitap bölümünde 1 kitabı, ulusal dergilerde 5 makalesi, uluslararası 12 bildirisi ve ulusal 24 bildirisi vardır.

Yorumlar

Anneannem Parkinson hastası. Annemi trafik kazasında kaybettiğim için anneannem beni büyüttü. Onun hasta olduğunu görmek beni çok üzüyordu. Doç. Dr. Muhittin Emre Altunrende’ye tavsiye üzerine gittik. Bir arkadaşımın babası beyin kanaması geçirmişti onun ameliyatını gerçekleştirdi. Doktorun operasyon sonrası iletişiminin de iyi olduğunu söylediler. Gerçekten biz de çok memnun kaldık. Anneannemin beynine pil takıldı. Şimdi ilaç tedavisine devam ediyor. Bana yine en sevdiğim kıymalı böreğini yapabiliyor. Çok mutluyum ve doktorumuzdan çok memnunuz.

Muhittin hocadan çok memnun kaldık. Erkek kardeşim kafasına bir kaza sonucu darbe aldı. Beyin kanaması geçirdi. Ameliyatını hocamız yaptı. Ameliyatı çok iyi geçti ve çok şükür şimdi çok iyi. Herhangi bir sorunu kalmadı. Kaza sonrası bir daha düzelemez sanmıştık ama tedavi süreci iyi geçti.

Üniversite yıllarımda bel fıtığı ameliyatı olmuştum. Aradan 10 sene geçtikten sonra kilo almamdan dolayı bel fıtığı sorunum yeniden gündeme geldi. Eski ameliyatımı okuduğum şehirde olmuştum. Eşimin bir arkadaşı Doç. Dr. Muhittin Emre Altunrende’ye ameliyat olmuştu. Onların tavsiyesiyle Emre hocaya kontrolle gittik. Tekrar ameliyat olmam gerektiğini söyledi. İkinci defa ameliyat olmak istemiyordum ama hocamıza çok güvendim. Diyet programıyla biraz kilo verdim. Daha sonra ameliyat oldum. Bellimden dolayı yaşam kalitem çok düşmüştü. Şimdi çok iyiyim. Eski sağlığıma kavuştum. Ameliyat öncesinde de sonrasında da benimle çok ilgilendi. Tavsiye ederim, bel fıtığınız varsa ve ameliyat olma konusunda karasızsanız bir hocamıza kontrole gidin. En uygun tedaviyi size önerecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir