Doktor Halil Hüseyin Çağatay

Bu yazıda Halil Hüseyin Çağatay hakkında bilgilere ulaşabilir, gerekirse yorumlar kısmına yorum yapabilir ve diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Halil Hüseyin Çağatay Kimdir ?

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay, Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamladı. Tıp eğitimini 1999-2005 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi‘nde tamamladı. Uzmanlık eğitimini 2005-2009 yılları arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde tamamladı.

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay, aktif çalışma yaşamına güncel gelişmeleri takip ederek devam etmektedir.  Özellikle bebeklerde ve çocuklarda göz sağlığı, yetişkinlerde ve çocuklarda şaşılık, göz estetiği ve göz kapağı hastalıkları konusunda çalışmalarına devam etmektedir. Bu çalışmalar dışında rutin olarak katarakt ve lazer tedavilerini gerçekleştirmektedir.

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay; göz hastalıklarının özellikle Katarakt, Retina ve Oküloplastik Cerrahi alanlarında çalışmıştır. Uzmanlık tezini ”Ptozis olgularında frontal askılama cerrahisi” konusunda yapmıştır.

Bebek göz muayenesi, çocuk göz sağlığı, yetişkinlerde şaşılık ameliyatları, göz tembelliğinde şaşılık ameliyatı gibi konularda çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışmalarının bir kısmı son yıllarda tıp literatürüne basılı makale ve kongrelerede sözlü bildiri, video sunusu ve poster bildiri olarak girmiştir.

2010-2012 yılları arasında Mersin Mut Devlet Hastanesinde, 2012-2016 yıllarında Kafkas Üniversitesi’de görev yapmıştır.2015 yılında Dokuz Eylül ÜniversitesiPediatrik oftalmoloji departmanında gözlemci olarak bulunmuştur. Bu dönemde  Doğumsal Şaşılıklar ve Çocuklarda Gözdibi Görüntülemesi Konusunda çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2016-2018 yılları arasında İzmir Alfa Göz Merkezi ve Karşıyaka Göz Hastanesinde görev yapmıştır.

Keratokonus olgularında Cross Linking ve Hibrid Kontakt Lens uygulamalarını gerçekleştirmiştir. Ayrcı bu süreçte Kuzey Doğu Anadolu bölgesinde 3.basamak sağlık hizmeti ve tıp eğitiminin geliştirilmesi amacı ile farklı konulardaki zorluk derecesi yüksek hastalar ile ilgilenerek bilgi ve becerisini arttırmıştır.

Doç.Dr.Halil Hüseyin Çağatay  – Avrupa Göz Uzmanları Yeterlilik Diplomasına Sahiptir. Paris’te Avrupa’da eğitim görmüş göz hekimlerinin katıldığı sınavda 2016 yılında başarılı olarak ”Fellowship European Board Ophthalmologist” ünvanı almıştır.

Gerçekleştirdiği ve eğitimini verdiği diğer göz ameliyatları;

  • Şaşılık ve gözde kayma ameliyatları (Çocuklarda ve yetişkinlerde şaşılık)
  • Göz kapağı düşüklüğü tedavisi (pitozis ameliyatı)
  • Zorluk derecesi yüksek katarakt ameliyatları ,
  • Göz tansiyonu ve katarakt birlikteliğinde cerrahi müdahele,
  • Göz yaşı kanal tıkanıklığı ameliyatları
  • Protez göz ameliyatları
  • Göz estetiği – Okuloplastik Cerrahi
  • Göz kapağı tümörleri
  • Orbita kitleleri ve tedavisi
  • Göz yaralanmaları ve tedavisi,

Doktor Halil Hüseyin Çağlar İletişim

Yalı Mahallesi, 6523 sokak,
Park Yaşam İş Merkezi,
No: 32 , B Blok, Kat 4,
Daire: 404,
Karşıyaka/İzmir

+90 232 503 13 83
+90 553 17 17 034

Küçükbakkalköy, Şenlik Sokağı No:9 K:6 D:8, 34750 Ataşehir/İstanbul

+90 212 576 49 00
+90 553 17 17 034

Doktor Halil Hüseyin Çağlar Yorumlar

Misafir Yorumu: Merhabalar 33 yaşındayım gözümde dışa kayma vardı ve yıllar önce 2 ameliyat geçirdim son 1 şansım kalmıştı net üzerinden hocamı buldum kontrole geldim 1 hafta sonra ameliyata karar verdik 28.02.2020 de operasyon oldum çok şükür başarılı bir ameliyat geçirdim şimdi dünyaya bambaşka güvenle bakıyorum buradan tekrar sayın hocam Halil Hüseyin Çağatay hocama ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum (MART 2020)

Misafir Yorumu: Harika,ilgili,sıcak,samimi bir doktor hatta bundan sonra doktorumuz:) kızım 2.5 yaşında ve 5 aylıktan bugüne doğuştan kayma sebebi ile gözlük kullanıyoruz.2 sene şaşılık tedavimizin ardinda kızımda doktor fobisi oluşmuştu.internetten yaptığımız araştırmalar,hakkındaki mükemmel yorumlara guvenerekten halil hüseyin çağatay hocamıza gittik ve o ilgi alaka yaptığı açıklamalar bizi son derece tatmin etti.en önemlisi artık kızımda dr fobisi yok ve damlalardan korkmuyor halil hüseyin beyin sorduğu tüm sorulara cevap veriyor. 2.gidisimiz ama bundan sonra kızımızın düzenli göz dr u olacak.size ve calisanlariniza cok tesekkur ederiz hocam. (OCAK 2020)

Misafir Yorumu: 10 aylık bebeğimizi Çok detaylı muayene etti kendisi. Çok teşekkür ederiz Doktorumuza. Tekrardan görüşmek dileğiyle (EKİM 2019)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir