Op. Dr. Elif Seda Keskin

Op. Dr. Elif Seda Keskin hakkındaki bilgilere aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Op. Dr. Elif Seda Keskin Kimdir

İlk, orta ve lise öğretimini Ankara’da tamamlayan Dr Elif Seda Keskin 2011 yı- lında Abant İzzet Baysal Tıp Fakültesi’ni bitirmiş ardından Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi (İstanbul Medeniyet Üniversitesi) ‘nde Plastik , Rekonst- rüktif ve Estetik Cerrahi alaninda ihtisas eğitimini tamamlamıştır.Eğitim süresi esnasında bir müddet Amerika’da , Ohio Eyaleti’nde , Cleveland Clinic’ te hem hizmet vermiş hem de eğitim sürecine devam etmiştir.
Uzmanlık eğitimini tamamlayarak uzman operatör ünvanını alması ardından Kırşehir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi , Gebze Fatih Devlet Has- tanesi , Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi , Çanakkale 18 Mart Üniver- site Hastanesi gibi birçok yerde çalışarak tecrübelerini arttırmıştır.
Uzmanlık tezini Acıbadem Üniversitesi Laboratuarları’nda hayvan deneyleri ile izsiz yara iyileşmesini araştırarak tamamlamıştır.Estetik cerrahinin en önemli unsurlarından olan skar ve iz konularına bu sebepten ötürü fazlasıyla hakimdir.Tez çalışmaları dolayısıyla canlı dokuya saygıyı öğrenmiş , dikkatli ve özenli yapılan işlerin en verimli sonuçlarına vardığını farketmiştir.Ayrıca tez çalışmaları esnasında yara izlerini iyileştirme veya hafifletmede kullanılan bir takım aromatik yağların ve vitamin minarek karışımlarının kıl köklerini besle- yerek saç ve kaş çıkımınıda hızlandırabileceğini keşfetmiş , bu tecrübelerini de hastalarıyla paylaşmaya başlamıştır.
Dr. Elif Seda Keskin ayrıca 2016 yılında yine Amerika’da James Zins MD ve Raffi Gurunluoğlu MD den yüz ve meme estetiği üzerine eğitim almıştır.
Asistanlığı boyunca ayrıca meme ve genital estetik üzerine de yoğunlaşmış , minimal invaziv uygulamalarda da kendini oldukça geliştirmiş , ameliyat ön- cesi son rutuşları her zaman deneyerek hastalarına olabildiğince faydalı çö- zümler üretmeye çalışmıştır.
Dr. Elif Seda Keskin hastalarına yapacağı büyük veya küçük uygulamaları , hiç fark gözetmeden , işlem öncesi detaylı bir şekilde hastasına aktarmakta , onun beklentilerini dikkatle dinlemekte ve seçilecek uygulamalara hastalarıyla beraber , onlara en yüksek faydayı sağlayacak şekilde seçmektedir.Bilhassa hastalarına gereksiz önerilerde bulunmamaya özen gösterir.Fazlanın doğal- lıktan uzak düşeceğinin farkında olduğu gibi , eksik uygulamalarında sonuca ulaşmayacağını görüşmelerinde dikkatle belirtir.Ayrıca uygulama önce ve sonrasında , uygulama esnasında yaşanacakları en başından detaylı bir şe- kilde dile getirir.
Dr. Elif Seda Keskin 2018 yılında aldığı hipnoterapi , hipnoz ve bilinç altı eği- timlerini uygulama seanslarında kullanarak , hastalarının sakinleşmesini sağ- layarak , ağrı hissiyatlarını minimalize eder.Hastaların olabildiğince konfor ve
rahat içerisinde tedavi süreçlerini tamamladığından emin olur.Aynı zamanda hastaların sadece fiziksel güzellikleriyle değil ruhsal huzurlarıylada meşgul olur , çünkü insanların hayatlarına değebilmenin ve bir nebzede yaşama mut- luluk katabilmenin ne kadar kıymetli olduğunun farkındadır.
Dr. Elif Seda Keskin , sürekli katıldığı toplantı ve kongrelerle dünyadaki yeni gelişimlerden haberdardır.Katıldığı toplantılarda tanıtılan yeni gelişimleri has- talarına sunmadan önce detaylı bir şekilde analiz eder , eğer mantık çerçeve- si içerisinde hedefe ulaşacak tekniklerse kullanımına katar.

Op. Dr. Elif Seda Keskin Hakkında

Doktorumuzun tedavi ettiği hastalıklar ;

 • Burun eğriliği
 • Yüz Estetiği
 • Meme Protezi
 • Bölgesel Yağlanma
 • Göğüs Estetiği
 • Kepçe Kulak Sorunu
 • Yüz Kırışıklıkları
 • Jinekomasti
 • Abdominoplasti
 • Cilt Lekeleri
 • Meme Küçültme
 • dudak dolgusu
 • jawline dolgu
 • botox tedavileri
 • genital estetik
 • liposuction
 • gençlik aşısı
 • endopeel
 • cosmelan

Op. Dr. Elif Seda Keskin iletişim

Göztepe Mh. Bağdat Cd. No: 231/1 Kadıköy, İstanbul

0552 584 84 10

Op. Dr. Elif Seda Keskin Yorumlar

Ayhan A. : Normalde çok kilolu değildim ama yanaklarım çok şişman görünüyordu. Bu nedenle Elif Hanım’a gittim; kafamdaki her soruyu sordum ve cevaplarımı aldım. Ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyat öncesinde ve sonrasında çok ilgili davrandı. Her aşamada yaptığı açıklamalarla çok rahattım ve çok memnun kaldım ilgisinden. Bu operasyondan önce planlamamızı yapmıştık ve her şey beklediğimiz gibi oldu. İyileşme sürecimi önce arkadaşlarım farketti ve zayıfladığımı söylediler. Fotoğraf karşılaştırmasında bu değişimi daha net fark edebiliyorum. Tedavim tam istediğim gibi sonuçlandı. Kendisine güleryüzü, ilgisi ve sıcakkanlı yaklaşımı için çok teşekkür ediyorum.

Aayten F. : Görmemi engelleyen göz kapağı düşüklüğü şikayetim vardı ve genetikti. Bununla ilgili olarak küçük bir operasyon geçirdim. Kısa sürdü, ağrısız ve acısızdı. Aynı gün taburcu oldum. Kontrollerim düzenli olarak yapıldı. 1 ay içerisinde tamamen düzeldi göz kapağım, önceki haline göre çok daha iyi oldu. İz kalmasından korkuyordum ama korktuğum gibi olmadı. Elif Hanım’ın sakin yaklaşımı ile rahattım. Eli çok hafifti ve hiçbir şey hissetmedim. Aradığım her an ulaşabildim ve mutlaka yardımcı oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir