Prof. Dr. Kutay Biberoğlu

Prof. Dr. Kutay BİBEROĞLU Ankara TED kolejindeki öğrenimini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesini üstün başarı derecesiyle tamamlayıp, Tıp doktoru oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında Kadın Doğum Araştırma Görevlisi olduktan sonra 1977 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. 1977 ve 1981 yıllarında ABD’de Michigan Eyaleti Wayne State Üniversitesi Tıp Fakültesi William Beaumont hastanesi bünyesinde intertilite ve endokrinoloji, Texas Üniversitesi Tıp fakültesinde üreme biyolojisi eğitimleri almıştır. Ayrıca Wayne State Tıp fakültesinde kadın hastalıklarında doğum asistanı ve stajyer olarak görev yapmıştır.

Ayrıca yine Wayne State Tıp Fakültesinde teorik ve pratik eğitimlerinde öğretim görevliliği yapmıştır. Oakland Country, Michigan Aile planlaması polikliniğinde, bölge ruh hastalıkları ve doğum bilim dalında üniversite doçentliği unvanını almıştır. 1982 ve 1984 yıllarında yardımcı doçent kadrosuyla, 1984 ve 1987 yıllarında doçent kadrosuyla öğretim üyeliği görevine atanmıştır. 1987 ve 1991 yılları arası Anabilim dalı başkanlığı yaptı. 1989 ve 1998 yılları arasında Sevgi hastanesi Üreme Endokrinoloji ve yardımcı üreme teknikleri merkezi Konsültanlığı yapmıştır. Ayrıca 1997 ve 2001 yıllarında Gazi Üniversitesi Aile Planlaması İnfertilite, üreme sağlığı merkezi kurucu müdürlüğü yapmıştır. Sağlık Bakanlığı Aile planlaması Ana Çocuk Sağlığı Genel Müdürlüğü İlaç Komisyonu, Kadın Hastalıkları ve Doğum Danışma Kurulu, Tüp Bebek Bilim Komisyonu üyeliği görevlerini tamamladı.

Türkiye Jinekoloji Derneği Ankara Yönetim Kurulu Başkanlığı, Özel Tüp Bebek Merkezleri Derneği, Üreme Tıbbı Derneği ve Geniatri derneği yönetim kurulu üyelik görevlerini tamamlamıştır. 1986 ve 1998 yılları arasında Medial Kadın Doğum Dergisi Editörlüğünü yaptı. Devlet Lisan Sınavında 1973 yılında başarı göstermiştir. T.C Üniversitelerarası Kurul Merkezi Yabancı Dil sınavında 1983 yılında kayda değer bir başarı elde etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir