Prof. Dr. Mehmet Erduran

Prof. Dr. Mehmet ERDURAN 1993 senesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünden mezun oldu. 2000 yılında yine Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalında uzmanlığını tamamladı. Profesör Doktor ERDURAN günümüzde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Polikliniği’nde hastalarını tedavi etmektedir. Spor yaralanmaları konusunda birçok tedavi gerçekleştiren Prof. Dr. Mehmet ERDURAN, bu alanda bilinen doktorlarımızdandır. Ayrıca çok sayıda katıldığı kaçla kırığı ameliyatlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı uzmanlığını 2000 yılında almıştır. Yardımcı doçentlik unvanını 2021 yılında alan Prof. ERDURAN, yine Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji alanında doçentliğini 2014 yılında almıştır. Henüz yeni Profesör olan ERDURAN, yine aynı üniversitede Profesörlük unvanını 2019 yılında almıştır.

Kırıklar ve yaralanmalar konusuna meraklı olan Prof. Dr. ERDURAN travma sonrası kireçlenme ve travma sonrası deformalitelerin tedavisini gerçekleştirmiştir. Protez cerrahisinde ülkemizin sayılı profesörlerinden olan ERDURAN travma cerrahisi alanında da önemli tedavilere imza atmıştır. Ayak bileği, diz kapağı gibi sakatlıkların da tedavi eden Prof. kalça kireçlenmelerine dair birçok tedavi gerçekleştirmiştir.

2000 yılı ile 2020 yılları arasında 50 farklı makale yayınlamıştır. Bu makalelerin hepsi İngilizcedir ve yurtdışında yayınlanmıştır. 1997 yılından 2021 yılına kadar 42 bildiri yayınladı. 2000 ile 2018 yılları arasında toplam 8 kitap yazmış ve bu kitaplar uzmanlık alanıyla alakalı içeriklere sahiptir.

2010 yılında En iyi bildiri ödülünü aldı. 2001 yılında Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu ödülü, 2015 yılında Poster bildiri ödülü, 2019 yılında En iyi Poster bildiri ödülünü almıştır. 2017 ve 2019 yılları arasında Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu doçent üyeliği yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir