Prof. Dr. Murat Sarı

Prof. Dr. Murat Sarı hakkındaki bilgilere aşağıdaki yazımızdan ulaşabilir eğer isterseniz sizde yorum yaparak diğer hastalarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Prof. Dr. Murat Sarı Kimdir

1975 yılında Tarsus’ta dünyaya geldim. Tıp eğitimime 1993 yılında “İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde” başladım. Tıp fakültesini 1999 yılında bitirdim ve girdiğim uzmanlık sınavında “Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalını” kazanarak asistanlık eğitimine başladım. 2004 yılında asistanlık eğitimim tamamlandı ve “Uzman Doktor” olarak bölümümde çalışmaya devam ettim. Yine Marmara Üniversitesinde 2010 yılında “Doçent” ve 2015 yılında “Profesör” ünvanlarını almaya hak hazandım. Kendi bölümümde klinik şefliği ve Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerinde bulundum.
Onlarca asistanını eğitimde bizzat görev aldım, birçoğunun tez danışmanlığını yaptım. 4. ve 5. sınıftaki tıp öğrencilerinin Kulak Burun Boğaz Hastalıkları stajlarında birçok ders anlattım. Hayatım boyunca 15.000’in üzerinde ameliyat yapmış bulunmaktayım. Ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda birçok sunum yaptım, ve bu toplantılarda aldığım birçok ödül bulunmaktadır. Uluslarası ve ulusal bilimsel dergilerde yayınlanmış onlarca bilimsel çalışmam yer almaktadır. Ayrıca bazı tıp kitaplarında bölüm yazarlığım bulunmaktadır.
Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler :
Türk Tabipler Birliği İstanbul Tabip Odası
Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği
Türk Rinoloji Derneği
Türk Fasial Plastik Cerrahisi Derneği
İstanbul KBB Uzmanları Derneği
Kafa Tabanı Cerrahisi Derneği

Prof. Dr. Murat Sarı Hakkında

Doktorumuzun tedavi ettiği hastalıklar ;

  • Burun eğriliği
  • Burun Tıkanıklığı
  • Horlama
  • Bademcik Hastalığı
  • Sinüzit
  • Geniz Eti Problemi
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
  • Baş Dönmeleri
  • Ses Kısıklığı
  • Kulak Çınlaması

Prof. Dr. Murat Sarı iletişim

Bağdat cad.no:146 kat:2 d:6 Fenerbahçe, Kadıköy, İstanbul

0216 337 33 00 0535 279 42 86

Prof. Dr. Murat Sarı Yorumlar

Kamuran A. : Geçen sene 5 yaşındaki kızıma pfapa teşhisi konulmştu bunun tedavisinin bademcik ve geniz eti ameliyatı olduğunu öğrendiğimizde ilk olarak Murat Beyi ziyaret ettik.Hastanız 5 yaşında çocuk olduğu için ister istemez tedirgin oluyor insan, kendisi bilgi ve tecrübesiyle bize çok güven verdi ,bizi ameliyatın tüm detayları hakkında bilgilendirdi kafamıza takılan her şeyi çok rahat sorabildik ve hepsine tek tek açıklayıcı cevaplar aldık operasyon çok başarılı geçti kızımızın ağrı sızı problemi hiç olmadı ameliyat sonrasında bizi birçok defa kontrole çağırdı ve yine çok ilgiliydi kendisine ve ekibine iyi niyetli yaklaşımları , başarlı geçen ameliyat için tekrar teşekkür ediyorum eğer ki kbb ile ilgili bir sorununuz varsa ve bir operasyon geçirecekseniz gözünüz kapalı olarak gidebileceğiniz bir hekim herkese tavsiye ediyorum…

irem N. : 53 yaşındaki annemin bir kulağında %50 duyma kaybı var, diğer kulağında ise hem zarı delik hem de hiç duymuyordu. Delik kulağı zaman zaman iltihaplandığından orta kulak kemikleri hasar görmüştü. Annem sadece kulak cihazı ile duyabiliyordu. 7-8 farklı doktora gittik ama hepsi de annemin duymasının iyileştirilemeyeceğini, hatta bazı doktorlar ise annemin yaşının çok geçtiğini zarın dahi onarılamayacağını söylediler. Bir arkadaşımın önerisiyle Murat Beye gittik. Doktorumuz annemi muayene ettikten sonra önceki doktorlardan farklı olarak ve kendinden emin bir şekilde zarın onarılacağını ve duyma düzeyinin artırılabileceğini söyledi. Hasta yaşının hiç önemli olmadığını her yaşta hastaya timpanoplasti ameliyatını uygulayabileceğini aktardı. Annemin sabırları zorlayan sorularına rağmen güler yüzüyle ve samimiyetiyle bizi bilgilendirdi sağolsun. Ameliyattan 3 hafta sonra zar tuttu ve annem duymaya başladı. Doktorumuza çok teşekkür ederiz. Ayrıca dikkatimi çeken diğer bir husus ise ameliyat sonrası iyileşme döneminde hasta konforunu maksimum düzeyde tutacak şekilde ameliyat yapılmıştı, kesi çok küçüktü ve iyileşme çok hızlı oldu. Doktorumuzdan çok memnun kaldık.

Seren U. : Kizima farklı ünvandaki doktorlar tomografi sonuçları doğrultusunda kolesteatom tanısı koyup ameliyat dediler. Murat hocamin sayesinde ameliyatsiz bir şekilde (tanının yanlış oldugu anlaşıldı) bu rahatsızliktan kurtulduk/kurtuluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir